INX ve ARGON Gruplarında Vokal ve Lider Rapperlık Yapmış olan K-pop İdolü Han Jaeun ile Çok Keyifli Bir Röportaj Gerçekleştirdik!

28 Eylül 1999 doğumlu Han Jaeun şimdilerde yoluna solo bir sanatçı olarak devam ediyor.

Yetenekli sanatçıyla kariyeri, idol olmak, Türkiye ve Türk hayranları hakkında çok keyifli bir röportaj yaptık.

Biz sorduk, Han Jaeun Türk K-pop severler için sorularımızı samimiyetle cevapladı.

Keyifli okumalar!

1. Öncelikle kısaca kendinizi tanıtabilir misiniz?

 • Merhaba, ben K-pop grupları INX ve ARGON’da bulunmuş Han Jaeun. Uzun bir aradan sonra merhaba diyebilmek çok güzel.

2. İdol olmaya nasıl karar verdiniz?

 • İdol olma hayalim, çocukluğumdan beri TVXQ ve Big Bang sunbaelerimi izleyerek başladı.

3. İdol olmanın zorlukları hakkında ne düşünüyorsunuz?

 • İdol olmak başlı başına bir macera. Her geçen gün daha da belirsizleşen bu hayatta rekabet çok fazla ve bu yüzden çok çalışarak yaşamanın gerekli olduğunu düşünüyorum.

4. Sizi INX’ den beri takip ediyoruz ve gerçekten çok başarılısınız. Çıkış yapmak nasıl bir histi?

 • Teşekkür ederim. Çıkış yaptığım sırada, çıkış yapmış olduğum gerçeği inanılmaz gelmişti. Benim gibi birini bu şekilde destekleyen insanlar olduğunu bilmek çok duygulandırıcıydı ve hala dahi bunu unutmamaya çalışıyorum. Bu hayatımda benim için itici bir güç.

5. İdol olmasaydınız nasıl bir iş yapmak isterdiniz?

 • Araba yarışçısı olmaya karşı bir ilgim var. Daha öncesinde denedim ama oldukça zor ve mali yükü gerçekten büyük. İş olarak olmasa da hobi olarak yapmak istiyorum.

6. Daha önce Türkiye’ye geldiniz mi? Eğer gelmediyseniz en çok ziyaret etmek istediğiniz şehir neresi?

 • Ne yazık ki henüz gidemedim. Ben tatilde lezzetli yemeklerle birlikte içki içmeyi çok sevdiğim için olur da Türkiye’ye gidersem Ölüdeniz’de harika deniz manzarası eşliğinde öküzgözü içmek isterim.

7. Türk yemekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangi Türk yemeğini yemek isterdiniz?

 • Daha önce Itaewon’da Türk kebabını denemişliğim olsa da Kore’de kebap yemektense şahsen Türkiye’ye gidip kebap yemeyi istiyorum.

8. Bir idol olarak bir gününüz nasıl geçiyordu?

 • Gün geçtikçe yoğunlaşan bir programda uykumu tam alamıyor ve yoruluyordum ama fanlarımızla geçirdiğimiz vakitler, herhangi bir zamandan daha mutluluk vericiydi ve hayatımın değerli olduğunu hissettiren zamanlardı.

9. INX ve ARGON’daki arkadaşlarınızla hala iletişimde misiniz?

 • Hepimiz iletişim içerisindeyiz! Bazen buluşup, beraber yemek yiyip sık sık sohbet ediyoruz. Şimdi aynı idol grubundaki partnerler olarak değil de yakın arkadaşlar olarak görüşüyoruz.

10. Kimi idolünüz olarak görüyorsunuz?

 • BTS. Özellikle Love Yourself isimli müziklerinden çok şey öğrendim.

11. Bu yolculuğunuz boyunca nasıl zorluklarla karşılaştınız?

 • Her zaman kendinden emin biri değildim. Kişiliğimden ötürü hep çok endişeli bir yapıdaydım. Bu durumu ifade edemiyordum ve öyle değilmişim gibi davranmak zorunda kalıyordum. Ama her sabah kendime dürüst olacağıma dair söz verdim. Kendime verdiğim sözleri tutamamak ruhsal açıdan oldukça yorucuydu.

12. Türk fanlara söylemek istediğiniz şeyler var mı?

 • Bu röportaj oldukça eğlenceliydi. Aktif bir idolken söyleyemediğim, yalanlarla uydurmak zorunda kaldığım cevaplar yerine kendi başıma dürüst bir röportaj yapabildiğim için gerçekten çok keyif aldım. Umarım Han Jaeun’un dürüst röportajlarını izlemekten büyük zevk alırsınız. Şu ana kadar beni desteklemiş olan insanlarla bir kez bile görüşemediğim için gerçekten üzgünüm ve özür diliyorum. Bu süre zarfında oldukça müteşekkirdim. Sadece hayatınızda bir kez benim gibi birini desteklemiş olduğunuzu bilmek beni mutlu bir insana dönüştürüyor. Bu yüzden size teşekkür ediyorum. İleride idol olan Han Jaeun’u gösteremeyecek olsam da Kore’de yaşayan genç Han Jaeun’u sosyal medya aracılığıyla bol bol göstereceğim. Sizler de ara sıra bana nasıl bir hayat sürdüğünüzü sosyal medya üzerinden gösterin.

Han Jaeun ile gerçekleştirdiğimiz röportajı nasıl buldunuz? Yorum kısmında düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Bir sonraki röportajımız için beklemede kalın.

 

Röportaj: Ceyda Gökçe

Çeviri: Cemre Erşen

Yorum

 • Sema

  Emeklerinize sağlık, röportajların devamını bekliyoruz 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’de eğlence sektörünün iki güçlü oyuncusu tarafından kuruldu.