Bugüne Kadar Neler Yaptık ve Gelecekte Neler Yapacağız? İşte White Entertainment’a Dair Her Şey!

Şubat 2021’de kurulan White Entertainment, Türkiye’nin ilk ve tek Kore temalı eğlence şirketidir.

Kurulduğumuz günden beri durmadan çalışıyor ve Kore’ye dair birbirinden farklı etkinliklerle faaliyet gösteriyoruz. Üstelik Kore’de ortaklarımız bulunuyor ve etkinliklerimiz Kore’den de takip edilip büyük ilgi ve takdir topluyor.

Türkiye’nin 1 numaralı Kore odaklı eğlence şirketi olarak bugüne kadar neler yaptığımıza ve gelecek hedeflerimize aşağıdan göz atın!

Konser ve Hayran Buluşmaları:

Kurucumuz Gülin Tarhan’ın, Türk hayranları Kore’ye, Aktör Lee Min Ho’nun hayran buluşmasına götürmesiyle başlayan bu serüvenin bir sonraki aşaması Jung Il Woo online hayran buluşması oldu. 2021 yılında aktör Jung Il Woo ile Türk hayranlar için bir online hayran buluşması planlamıştık. O dönemde ülkemizde yaşanan bazı olaylar nedeniyle etkinliğimiz iptal edilse de Koreseverlerin büyük ilgisini çekmeyi başardı.

Bu hayran buluşmalarının yanı sıra Red Angel World Cheering Online K-Pop konserinin global bilet satış partneri olarak Türk K-popseverlere Pentagon, Epex, The Boyz, Ikon, Itzy gibi sevilen K-Pop sanatçılarının yer aldığı online konserlere katılma ve Zoom aracılığı ile kendilerini ekranda gösterme şansı sunduk.

Türk Influncer Asya Vivi ve Koreli şarkıcı Kim Jino’nun yer alacağı bir Konser ve Meet & Greet ise yaklaşan etkinliklerimiz arasında. 25 Haziran’da İstanbul’da gerçekleşecek olan bu muhteşem Konser ve Meet & Greet deneyimi için biletler Mobilet’te satışta.

Festivaller:

2021 yılında gerçekleşen Seul Belediyesi Çocuk Festivali’nde yer aldık. Sevilen K-pop sanatçılarıyla Türkiye’de bir festival düzenlemek de gelecek hedeflerimiz arasında.

K-Pop Party’ler:

2022 yılında Türkiye’de bir ilk olan K-Pop Party formatını geliştirdik. Bu formatta sevilen K-pop şarkılarından oluşan DJ performansı, dans cover showlar, çeşit çeşit Kore ürünleri satılan stantlar, Kore oyunları, random dans, random karaoke, birbirinden güzel sürpriz çekilişler ve Kore’ye dair rengarenk içeriklerle katılımcılarımıza muhteşem bir Kore partisi deneyimi sunduk.

İlkini 26 Mart 2022’de İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz ve ilerleyen zamanda da içeriklerini sürekli daha da zenginleştirip geliştirerek K-popseverlere sunmaya devam ettiğimiz K-Pop Party’ler yoğun ilgi gördü ve imza etkinliğimiz haline geldi. Gündüz saatlerinde gerçekleşen ve yaş sınırı olmayan K-Pop Party’lerin yanı sıra akşam gercekleşen ve yaş sınırı ve alkol satışı bulunan K-Pop Party Night etkinlikleri de gerçekleştirerek İstanbul, Ankara ve Eskişehir’deki her türden K-pop severe hitap ettik.

K-Pop Party (26 Mart 2022, İstanbul),

K-Pop Party XL (5 Haziran 2022, İstanbul),

K-Pop Party Night (28 Ağustos 2022, Ankara),

K-Party (4 Eylül 2022),

K-Pop Party Night (30 Ekim 2022, İstanbul),

K-Pop Party Night (13 Kasım 2022, Eskişehir),

K-Pop Party Night (15 Kasım 2022, Ankara),

K-Pop Party (11 Aralık 2022, İstanbul),

K-Pop Party Night (9 Ocak 2023, Ankara),

K-Pop Party Night XL (15 Ocak 2023, İstanbul),

Ve White Up! Chapter 1: Spring K-Pop Party Fest (30 Nisan 2023, İstanbul) olmak üzere toplam 11 tane birbirinden güzel parti etkinliği gerçekleştirdik.

2 Temmuz 2023’te İstanbul’da gerçekleşecek K-Pop Party Night ve 9 Temmuz 2023’te yine İstanbul’da gerçekleşecek olan Kore Kültür Deneyimi de yaklaşan etkinliklerimiz arasında, biletler Mobilet’te satışta.

Sergiler:

Sadece K-pop & K-drama değil, Kore’ye dair her alanda çalışmalar yürütüyoruz. Bunlardan biri de resim sergileri!

2-7 Ağustos 2022 tarihleri arasında Türkiye ve Güney Kore diplomatik ilişkilerinin 65. Yıldönümüne özel “Recovery” Türk – Kore Dostluk Sergisi’ni ve 4-9 Kasım 2022 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi rektörlüğü ve Türk – Kore Kültür İletişim Derneği ile birlikte International Art Exchange Exhibition Türk – Kore resim sergisini düzenleyerek Türk ve Koreli ressamların Türk – Kore dostluğunu pekiştiren birbirinden güzel ve anlamlı eserlerini sanatseverlerle buluşturduk.

Sinema ve Konser Filmleri:

Lee Jung Suk, Cha Eun Woo ve Kim Rae Won’un oynadığı Güney Kore yapımı aksiyon filmi Decibel’i 2 Aralık 2022’de Türkiye’nin birçok şehrinde gösterime getirerek sinemaseverlerle buluşturduk. Ayrıca 28 Kasım 2022’de Decibel filmi için birçok önemli davetlimizin de katılımıyla harika bir öngösterim gerçekleştirdik.

BTS Yet to Come in Cinemas konser filminin ülkemizde vizyona girmesinin ardından 3-4 Şubat 2023 tarihlerinde hep birlikte filmi izlediğimiz, salonu mora boyadığımız, Team WSTW’nun BTS dans coverlarıyla eğlendiğimiz ve BTS’e dair birbirinden güzel hediyeler verdiğimiz bir etkinlik gerçekleştirerek Army’lere unutulmaz bir gün yaşattık.

K-pop’un gözde gruplarından Astro’nun konser belgesel filmi Stargazer: Astroscope’u Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde vizyona getirdik ve 15 Nisan’da hep birlikte filmi izlediğimiz, Team WSTW’nun Astro dans coverlarıyla eğlendiğimiz ve WE ekibi olarak katılımcılarımızla tatlı bir sohbet gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik düzenledik.

DECIBEL AFİŞ-min

Trendz Grubu ile Canlı Bağlantı ve Röportajlar:

Ünlü K-pop grubu Trendz, bizim aracılığımızla, Meltem TV’de yayımlanan Raif Akyüz İle Sanatçı programına canlı bağlantı gerçekleştirerek Türk televizyonlarında yer aldı. Üstelik Trendz ile iş birliğimiz bununla da sınırlı değil!

30 Nisan 2023’te White Up! Chapter 1: Spring K-Pop Party Fest’te Trendz grubunu canlı bağlantıyla hayranlarıyla buluşturduk! Hayranların büyük bir coşkuyla karşıladığı ve parti etkinliklerimizde yaptığımız en ilgi çekici içeriklerden biri olan bu canlı bağlantıdan Trendz grubu da en az hayranları kadar memnun kaldı.

Bu canlı bağlantıların yanı sıra K-pop idolleri, solo sanatçılar, idollerin arka dansçılığını, stilistliğini vb. yapan isimler, sevilen influencerlar, girişimciler ve daha birçok isimle sayısız röportaj gerçekleştirdik ve röportajlarımıza yenilerini eklemeye hız kesmeden devam ediyoruz. Kurucumuz Gülin Tarhan’ın röportajının Güney Kore’de yayımlanması da White Entertainment’ın başarısını gösteren bir diğer önemli husus oldu.

Menajerlik Hizmetimiz:

White Entertainment’ta işler asla bitmez! Yürüttüğümüz tüm K-Pop, K-drama, Kore kültür ve sanat aktivitelerinin yanı sıra menajerlik hizmetimiz de bulunuyor. Menajerlik hizmetimiz kapsamında dans grubu Team WSTW, dansçı Larabyeol, Influencer Eylül Doğan, yazar ve Influencer Sümeyya Saraç (Uzağın Doğusu) ve oyuncu ve yazar Nessa Işık’ı bünyemizde barındırıyoruz.

eylul_dogan
Larabyeol

Gelecekte White Entertainment:

Konserler ve kültürel etkinlikler gerçekleştirip sanatçıları ve sevenlerini buluşturarak Türkiye ve Güney Kore arasında bir köprü olmak ve ülkemizin kültür ve turizm sektörüne canlılık getirmek misyonuyla çıktığımız bu yolda Kore’ye dair her türlü etkinliği yaparak ve dünyaca ünlü isimlerle bol bol konserler, hayran buluşmaları ve festivaller düzenleyerek gelecekte daha da fazla büyüyüp adımızdan söz ettirmeyi ve Türkiye’nin 1 numaralı Kore odaklı eğlence şirketi olarak yerimizi sağlamlaştırmayı hedefliyoruz.

Bizi takip edip etkinliklerimize gelerek siz de bu büyüleyici serüvenin bir parçası olmayı unutmayın!

Yazan: Merve Yüksel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’de eğlence sektörünün iki güçlü oyuncusu tarafından kuruldu.