Sevilen K-Pop Grubu mimiirose, Son Çıkan Albümleri ve Daha Fazlası Hakkında Sorularımızı Cevapladı!

Sevilen K-Pop Grubu mimiirose ile son geri dönüş albümleri “LIVE”, şarkıları, hayranları, Türk hayranlar hakkında düşünceleri, idol hayatları ve daha fazlası hakkında konuştuk. mimiirose’u daha yakından tanıyacağın keyifli röportajımız seninle!

image00001-min

1. Çıkışınızın üzerinden bir yıl geçti ve ilk geri dönüşünüzü Eylül ayında yaptınız. Tebrikler! Uzun bir aradan sonra geri dönüş yapmak nasıl bir duyguydu? Bu süreçte sizin için neler değişti?

YeonJae: Geri dönüşümüz oldukça uzun sürdüğü için kendimi çok ciddi hissettim! Ayrıca bloomiis’e farklı yönlerimizi göstermek beni de heyecanlandırdı ve mimiirose’un müziğimizin ve performansımızın kalitesini arttırdığına inanıyorum. İlerlemeye ve büyümeye devam edeceğiz. Gelecekte bloomiis’le özel müzikler paylaşmak isterim.

YeWon: Hayranlarımızla buluşmak ve uzun bir aradan sonra sahnede olmak heyecan vericiydi. Taraftarlarımızın mimiirose hayranı olmaktan gurur duyması için hazırlık sürecimizde çok çalıştık. Belki ilk albümümüze göre biraz daha sert davrandık?

YunJu: Uzun bir aradan sonra bloomiis’e yeni şarkılar getirebildiğim için mutlu oldum. Aranıza yeni bir konseptle geri dönmek için araştırarak ve kendime daha iyi bakarak çok çalıştım.

2. Yeni mini albümünüz LIVE hakkında bilgi almak istiyoruz. Albümü FLIRTING ile tanıttınız ama üyeler en çok hangi şarkıyı beğeniyor? Bu single’a nasıl hazırlandınız?

YeonJae: En çok “TIPSY”yi seviyorum. Şarkıyı ilgi çekici kılan çeşitli özelliklerin olduğunu düşünüyorum. Ayrıca farklı hislere sahip üç şarkıyı hazırlarken çok eğlendik.

HyoRi: İkinci single albümümüz “LIVE”, ilk albümümüze göre farklı bir konsepte sahip. Beş kötü karaktere dönüştüğümüz için bu, halkla flört etme kararlılığımızı gösteriyor. Kişisel olarak en çok B-side parçası “A-OK”u seviyorum çünkü şarkının son kısmı tüm üyelerimizin “iyiyim” diye bağırdığı kısım. Her dinlediğimde bir şekilde bana dokunuyor ve üyelerimizin yüzlerini hatırlatıyor. Bu yüzden bu şarkı en sevdiğim şarkı haline geldi.

JiA: Kişisel olarak en sevdiğim şarkı “A-OK.” Değerli bulduğum melankolik bir havası var. Bu yüzden bu şarkıyı favorim olarak seçtim.

image00002-min
image00003-min

3. “FLIRTING” müzik videosunun çekimleri sırasında veya promosyonlar için müzik programlarına katıldığınız sırada, hayranlarınızla paylaşmak istediğiniz “özel” anlarınız veya düşünceleriniz var mı?

YeonJae: Müzik şovundaki ilk gösterimizde ilk albüm tanıtımımızdan bu yana bizi destekleyen bloomii’lerle göz teması kurdum. O an, uzun zamandır bizi bekleyen bloomiis’e karşı içimde tarif edilemez bir duygu ve takdir hissettim. Yaşadığım o duyguyu hâlâ unutamıyorum.

YeWon: Müzik şovu performanslarımız sırasında hayranlarımızın hayran tezahüratları yaptığını hatırlıyorum. Kulak içi kulaklık olması sahnede sesleri duymayı zorlaştırıyor ama onların sesleri müzik aracılığıyla duyuldu ve bu beni çok mutlu etti.

YunJu: “FLIRTING” müzik videosunun çekimleri sırasında oyunculuğu deneyebilmem benim için anlamlı bir zamandı. Müzik videomuzun son versiyonu yönetmen sayesinde muhteşemdi. bloomiis’in tezahüratlarını kulak içi monitörlerimden duyduğumda çok mutlu olduğumu ve heyecanlandığımı da hatırlıyorum.

4. Mimiirose’u ilk kez dinleyecek biri varsa grubunuzu ve müziğinizi nasıl tanımlarsınız? Hangi şarkıyı önerirsiniz?

YeonJae: mimiirose, Eylül 2022’de çıkış yapan çaylak bir idol grubudur. Grubun adı, güzellik anlamına gelen mimiimii ve gül kelimelerinin birleşiminden oluşur. İsminin anlamından da anlaşılabileceği gibi güzel bir görüntüye sahibiz. Şarkımızı dinlerseniz çekici vokalleri ve heyecan verici koreografiyi fark edeceksiniz. Şarkılarımızı daha önce hiç duymadıysanız, ilk albümümüzdeki başlık şarkımız “Rose”u dinlemenizi tavsiye ederim!

HyoRi: Biz gizli bir hazine gibiyiz. Her ne kadar pek çok kişi bizi tanımasa da bizim de özel değerlerimiz var. “FLIRTING” gibi şarkılarımızın da çok yaygın olmayan kendine özgü bir havası var. Başka bir deyişle olağanüstü durumdayız. Yeni bir şey istiyorsanız mimiiirose’a ve “FLIRTING”e bir şans vermenizi öneririm!

JiA: Biz çeşitli duygulara sahip şarkılardan oluşan bir grubuz! Grubumuzu kimseye benzemeyen bir grup olarak tanımlamak isterim. Çeşitli şarkılarımız arasında “A-OK”u şiddetle tavsiye ediyorum.

YeWon: mimiirose farklı cazibelere sahip bir grup ve şarkılarımızın kendine özgü bir kimliği var. B tarafı parçamız “A-OK”un tedavi edici bir özelliği var. Bu yüzden “A-OK!” diye tavsiyede bulunmak istiyorum.

YunJu: Tek bir kareye sıkışıp kalmak yerine kendimizi her açıdan daha iyi ve gelişmiş versiyonlarımızı göstermeye adayacağız. mimiirose’un her şarkısını seviyorum, umarım hepsini denersiniz!

image00005-min

5. Son olarak White Entertainment takipçilerine ve bu röportajı okuyacak Türk hayranlarınıza söylemek istediğiniz bir şey var mı?

YeonJae: White Entertainment hayranları ve Türk hayranları! Röportajımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Desteğiniz ve sevginiz bizim için çok önemli. Sevginizle hayallerimize ve hedeflerimize yürüyeceğiz! Türk bloomiis’ler! mimiirose’u sevdiğiniz için teşekkür ederiz ve lütfen bizimle kalın. Size sahip olduğum için çok minnettarım ve sizi her zaman seviyorum!

HyoRi: Bu kadar uzaktan gösterdiğiniz sevgi ve destek için teşekkürler. mimiirose sizinle Türkiye’de buluşabilmek için çok çalışmaya devam edecek. Hepinizi çok yakında görmeyi umuyorum! Lütfen biraz daha bekleyin ki tanışabilelim!

YeWon: mimiirose’u uzaktan sevdiğin için teşekkür ederim. Daha çok çalışmaya devam edeceğimiz için lütfen yolculuğumuzu sabırsızlıkla bekleyin. Umarım yakında görüşürüz! Lütfen buluşana kadar bizi bekleyin!

JiA: Merhaba hayranlar! Lütfen geri dönüş şarkımız “FLIRTING”e bolca destek ve sevgi verin. Muhteşem bir performansla sevginizi telafi etmek için çok çalışacağız, o yüzden lütfen sabırsızlıkla bekleyin!

YunJu: Kendimizin birçok yönünü göstermeye çalışırken lütfen bizi bekleyin! Ayrıca Türk bloomii’miz! Lütfen mimiirose’u sevmeye devam edin ve bizimle kalın!

Röportaj: Kübra Özdemir

Çeviren: Ceren Okuyucu, İpek Vatansever, Selin Güllüoğlu

Düzenleyen: Merve Yüksel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’de eğlence sektörünün iki güçlü oyuncusu tarafından kuruldu.