WE Özel: HELLO GLOOM & FROM20 Röportajı

White Entertainment röportaj serimiz idollükten solo sanatçılığa geçiş yapmış HELLO GLOOM ve FROM20’yi ağırlıyor.
Söz yazarlığından müzik ve video prodüktörlüğüne kadar her konuda kendini kanıtlayan HELLO GLOOM ve FROM20 ile idollük hayatları ve müzik kariyerleri hakkında yaptığımız keyifli röportajımız sizlerle! Keyifli okumalar!

f20-3

1. Kendinizi tanıtır mısınız?

· HELLO GLOOM- Merhaba, ben hem prodüktör hem de sanatçı olarak çalışan Hello Gloom.

· FROM20- Merhaba. Ben sanatçı ve video direktörü olarak çalışan From20.

 

2. Müzik kariyerinize nasıl başladınız?

· HELLO GLOOM- Müzisyen olmayı hayal ediyordum ve şans eseri seçmelere katılıp kadroya girdim. Bu şekilde tesadüfen çıkış yaptım, şimdiyse şarkıcı söz yazarı olarak çalışmaktayım.

· FROM20- Umarım müziğim birçok insana ulaşır diye pek çok kez düşündüm. Bundan dolayı popülerleşmem gerektiğini düşündüm. O zamanlar idollüğün tam trend olduğu bir dönemdi, doğal olarak seçmelere dahil oldum ve çıkış yaptım.

3. Sahneye ilk çıktığınız anda neler hissettiniz?

· HELLO GLOOM- Sanırım hissettiğim şey ilk defa hissettiğim bir enerjiydi. Tüyler ürpertici o sahnede seyircilerle etkileşime girerken keyif almıştım.

· FROM20- İlk çıkış sahnem nasıl olduğunu biraz bile hatırlamadığım derecede anlıktı, sanırım gergindim. Sayısız pratik ve bunu tekrar tekrar yapınca bedenimin otomatik olarak hareket ettiği görüntü galiba daha net.

 

4. İkiniz de daha önce Kpop grubu üyesiydiniz. O dönemde öğrendiğiniz en önemli ders neydi?

· HELLO GLOOM- Öncelikle oldukça değerli ve güzel bir deneyimdi. Dans ederken bilhassa müziğe karşı bakış açımın değiştiğini düşünüyorum. Sahnede harika müziklerle tanıştım. Beni destekleyen fanların kıymetini öğrendim.

· FROM20- Grup olmak ve yalnız olmak farklı şeyler olduğu için beraberlik, elbirliği, önerilerin düzenlenmesi konularında çok şey öğrendim. Ayrıca o zamanki deneyim ve başarısızlıklarıma dayanarak daha güçlü olan şimdiki ben oluştum.

5. Sizce solo şarkıcı ve grup üyesi olmak arasındaki en büyük fark nedir?

· HELLO GLOOM- Herhangi bir kimseye kıyasla benim daha iyi yapmam gerekiyor diye düşünüyorum. Ekipte herhangi biri benim zayıf olduğum konuların yerini doldurabilir fakat solo olduğunda iyiden kötüye tüm yanlarını göstermeden edemiyorsun. O yüzden prodüksiyon anlamında iyi yanlarımı nasıl daha çok gösterebilirim endişesi içinde oluyorum sanırım.

· FROM20- Grupta çeşitli insanların bir arada olması önemli, bu sinerjinin göze çarpması gerektiğini düşünüyorum. Her bir insanın zayıf yanları birbiri tarafından sağlamlaştırılabilir ve yeri doldurulabilir. Ne var ki bence solo olmak bu sinerjiyi ve çekiciliği tek başına yaymak demek. Tıpkı Ungjae gibi solo sanatçının proje ve prodüksiyonunun bir grubunki kadar önemli olduğunu düşünüyorum.

6. Müziğinizi yaparken en çok nelerden ilham alırsınız?

· HELLO GLOOM- Şarkı yazma kısmında en çok günlük hayatta hissettiğimiz duygulardan veya enerjiden ilham alıyorum. Bunun dışında yeni müzik ve eserleri yaratırken çok ilham alıyorum sanırım. Dolayısıyla çeşitli türlerden müzikleri dinlemek için durmaksızın çabalıyorum.

· FROM20- Benim için belli, hayat tecrübelerim. Sevgi, ayrılık, neşe, başarısızlık gibi yaşam sürerken karşılaştığım duyguları iyice düşünüp bu duyguları not almak için çabalıyorum.

 

7. Şarkı sözlerini yazarken en çok bahsettiğiniz konu nedir? İkinizin de icra ettiği müzik aracılığıyla iletmek istediğiniz bir mesaj var mı?

· HELLO GLOOM- Kesin bir konu olarak şimdiye kadar hiç olmadı. Kabaca müziğim herkesin duygularını yaşayabileceği bir şey olup insanları iyileştirirse çok sevinirim. Olağan zamanlarda yorulunca veya dinlenmek istediğim anlarda hissettiklerimle benzer duyguları taşıyan şarkılar ararım. Genel tabirle benim şarkılarım da insanlara bu şekilde hissettirirse ne hoş olur.

· FROM20- Genel olarak ‘sorun olmadığına’ dair sözlere çok yer veriyorum sanırım. “Başarısız da olsan iyi kötü ne yaşanırsa bir sorun yok. Çünkü hayat böyle, tekrar başından geçebilir.”. Bu mesajı pek çok kez iletmek istiyorum. Nihayetinde pozitif enerjiyi iletmek istiyorum. Öyle veya böyle olan senin sen olduğu, akışında gittiğinde bir sorun olmadığı ifadelerini söylemek istiyorum.

8. Acaba başka türlerde müzik yapmak veya söylemek gibi bir düşünceniz var mı?

· HELLO GLOOM- Yeni bir türü denemek ne zaman olursa olsun bir eğlenceli bir bence. Her defasında yeni müzik türlerini denemek istiyorum.

· FROM20- Bazen, hatta sık sık karaokeye gidip şarkı söylüyorum. Karaokede ister istemez yavaş ballad şarkıları çok sık söylüyorum sanırım. Öyle olduğunda ansızın “fanlar benim bu tarafımı neredeyse hiç bilmiyor mu” diye düşünürken devamında “herhangi bir zamanda deneyebilirim herhalde” diye düşünüyorum.

 

9. En büyük hayaliniz ve en çok yapmak istediğiniz şey nedir?

· HELLO GLOOM- Gerçekten harika arkadaşlarla beraber olduğum büyük bir şirket kurmak istiyorum. Genel olarak bu harika arkadaşların farklı işleri dolayısıyla strese kapılmadan mutlu bir şekilde sanatlarını yapabilecekleri bir ortam yaratmak istiyorum.

· FROM20- Büyük hayalim nedir bilmiyorum ama genel tabirle sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamak hayalim. Gerçekleştirmek istediğim proje ise… dünya turu? Ha ha

 

10. Rol modeliniz var mı? Varsa kimdir?

· HELLO GLOOM- Kesin olarak bir kişi yok ancak benim öğretmenim olmuş prodüktör KUSH gibi başarılı ve havalı olmak istiyorum.

· FROM20- Biraz gülünç olabilir fakat son zamanlarda SM Enertainment’ ta Lee So-Man’a baktığımda öyle olmayı çok istediğimi düşünüyorum. Yaş aldıkça işimde daha tutkulu ve duygulu olup işleri iyi yaptığım o imaja benzemek istiyorum.

 

11. Türk fanlara önermek istediğiniz bir şarkı var mı?

· HELLO GLOOM- Yakın zamanda çıkmış bir şarkı, Parcels – Tieduprightnow şarkısını öneriyorum.

· FROM20- from20 – 20 …. haha

 

12. ‘O olmadan yaşayamam’ dediğiniz bir şey var mı?

· HELLO GLOOM- Arabam? Araba sürme alışkanlığı edindiğimi düşününce son zamanlarda arabam olmazsa yaşayamayacağımı düşünüyorum.

· FROM20- Yok. Nefes alabileceğim bir ortam olduğu sürece bir şekilde yaşarım. A, hayır… Spor salonuna kesinlikle gitmeliyim.

13. 2023 yılı için ne dilersiniz?

· HELLO GLOOM- Umarım benim gibi iş yapan insanlar sağlıklı olur ve mutlu birer zengin olurlar.

· FROM20- Hasta olmadan sağlıklı ve mutlu bir şekilde çalışmak!

 

14. Daha önce hiç Türkiye’ye geldiniz mi?

· HELLO GLOOM- Henüz gitmedim.

· FROM20- Ben de gitmedim. Mutlaka gitmek istiyorum!!

15. Türkiye’ye dair en çok merak ettiğiniz şey nedir?

· HELLO GLOOM- Şahsen Türk yemeklerini çok sevdiğimden bol bol yemek denemek istiyorum.

· FROM20- Küçüklüğümden beri Türkiye ve Güney Kore’nin kardeş ülke olduğunu, benzeyen pek çok şey olduğunu duymuştum. Bizzat gidip kültürü deneyimlemek istiyorum!!

 

16. Bu röportajdan sonra Hello Gloom ve From20’yi tanımak isteyen fanlar olacaktır. Onlara söylemek istediğiniz bir söz var mı?

· HELLO GLOOM- Bizler gerçekten müziğimizde iyiyiz, video klipleri iyi hazırlıyoruz ve yetenekliyiz. Dolayısıyla umarım ileride de bizleri bol hevesle beklersiniz. Desteklediğinizde hayal kırıklığına uğramayacaksınız. Teşekkürler.

· FROM20- Türkiye’de yaşayan tüm fanlarımız!! Mesafe olsa da her zaman bizleri desteklediğiniz için teşekkür ederiz. İleride de iyi müzik, iyi video ve iyi sözlerle sizleri her zaman karşılayacağız. Bir gün Türkiye’de görüşmek üzere!! Mutlaka!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’de eğlence sektörünün iki güçlü oyuncusu tarafından kuruldu.