Our Blues: Samimiyeti ile kalbinizi ele geçirecek bir K-drama

Kore dramalarına kendimizi bu kadar yakın hissetmemizin sebeplerinden birisi, kendi kültürümüz ile Kore kültürünün, insan ilişkilerinin birbirine oldukça benziyor olması. Our Blues, bunu kanıtlayan ve hissettiren en güzel dramalardan bir tanesi.

Eğer dostluk ilişkilerini, komşu ilişkilerini ve dayanışmayı anlatan dizileri seviyorsanız, Our Blues tam size göre. Ayrıca oyuncu kadrosu da oldukça başarılı bir drama. Size kahkaha attırırken aynı zamanda sizi duygusallığı ile ele geçiriyor.

Our Blues’un konusu, çocukluğu bir arada geçmiş bir grup insanın günümüzde hayatlarını nasıl sürdürdüklerini, aralarındaki bağı ve başlarına gelen olaylara 

karşı nasıl duruş sergilediklerini anlatıyor. İçerisinde birden fazla hikaye ve karakterin bulunduğu dramadaki bütün hikayeler birbiri ile bağlantılı. Bu da, her karakteri daha detaylı tanımamızı ve onlarla bağ kurmamızı sağlıyor. Peki, bu hikayeler arasında neler var?

Çocukluk yıllarına özlem duyan bir banka çalışanı, çocukluğundan beri aynı kişiyi seven ve bütün arkadaşlarına kol kanat germeye çalışan harika bir dost, annesi ile arasında küçüklüğünden beri ciddi sorunları olan bir pazarcı, çocuğuna kavuşmak için mücadele veren bir anne, birbirlerini çok seven ve yaşlarından büyük sorumluluk alan liseli gençler, arası açılan iki eski dost, kız kardeşini büyük bir sır olarak saklayan ve aşık olmaktan korkan genç bir kadın… Bütün bu hikayeler ve daha fazlası Our Blues dramasının sunduğu sıcak, samimi ve yumuşak hikayenin temelini oluşturuyor.

Oyuncu kadrosunda ise gerçekten etkileyici isimler bulunuyor. Kim Woo-bin, Lee Byung-hun, Lee Jung-eun, Shin Min-a, Uhm Jung-hwa ve Hye-ja Kim gibi büyük isimlerin bulunduğu Our Blues’ta oyunculuğu bana en çok dokunan isim Hye-ja Kim oldu. Yansıttığı hikaye ve duyguları ile insanın içine işleyen bir performans sergilemiş. Zaten kendisini daha önce bir çok harika dramada izlemiştik. Burada ise, bu güzel hikayenin izleyiciye ulaşması için oyunculuğuna bütün kalbini yansıttığını söyleyebiliriz.

Our Blues, bana Ege sahilinde geçen, samimi ilişkileri anlatan bir drama hissini verdi. Bir kere hikayedeki karakterlere alıştığınız zaman, dramayı izlemediğiniz anlarda bile onları özlüyorsunuz. Dramanın bir diğer çekici yanı ise, olayların gelişimini ve karakterlerin bunlara yaklaşımını size gerçekçi bir şekilde sunması. İzlediğimiz hikayeler bazen bize yumuşak bir bakış açısı sunar. Our Blues ise öyle değil, olması gerekeni, herhangi bir şekilde süslemeden, olduğu gibi sunuyor. Bu da drama arasında çok daha samimi bir bağ oluşmasına neden oluyor.

Our Blues dramasından beklentileriniz ne olabilir? Sizi yormayacak, hüzünlü ve tatlı anları ile hayatınıza güzel bir şekilde eşlik edecek bir drama bekleyebilirsiniz. İzlediğiniz sürede size gerçekten sıcak bir dostluk ve anlayış hissi sunuyor. Bazı içeriklerin samimiyeti sadeliğinden gelir. Our Blues da öyle bir hikaye. Onunla zaman geçirdiğiniz sürede kalbinize iyi bakacağına ve sizi gülümsettiği gibi duygulandıracağı bilgisini de verebilirim.

Ayrıca, dramanın en güzel özelliklerinden birisi, BTS grubunun üyesi olan Park Jimin’in, yakın arkadaşı Ha Sung-Woon ile birlikte söylediği “With You” şarkısının Our Blues Soundtrack’inde yer alması. Bu şarkıyı her duyduğunuzda duygulanacağınızdan emin olabilirsiniz. Gerçekten muhteşem duyguları aktaran ve dramaya çok sıcak, duygusal ve samimi hisler katan bir çalışma olmuş.

Şimdiden iyi seyirler dilerim.

Our Blues dizisini izleyen ve izlemeyi düşünen herkesi yorumlara bekliyorum.

 

Yazan: Betül Ertaş

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye’de eğlence sektörünün iki güçlü oyuncusu tarafından kuruldu.